Karlık Turistik, Halil Usta Tarafından 1985 yılında kurulmuştur. Sayılı Osmanlı el işçiliklerinden biri olan tarihi bakır telkari sanatını gerçekleştirip toptan satışını yapmaktayız.

Osmanlı, Anadolu, Selçuklu motiflerinden esinlenerek tamamı bakırdan gerçekleştirilen telkari sanatı, sonrasında bu motiflerin mozaik cam, çatlatma cam, dekoratif cam ve üfleme cam ile birleştirilerek ev, kafeterya, otel, villa, restoranlarda otantik aydınlatmalarda kullanılmaktadır.

İmalatımızda kullanılan malzemenin tamamı bakırdır. Bakır ve camda hiçbir oksit ve renk değişimi olmadan ürünlerimiz uzun yıllar kullanılabilir.
Firmamızda Osmanlı avizeleri, mekâna göre istenilen genişlik, yükseklik ölçülerle ve çeşitli cam renklerinde dizayn edilip, ürünlerin imalatını gerçekleştirerek müşterilerimize sunmaktayız.

Ayrıca telkari kemer, tepsi, şekerlik imalatını da yapmaktayız.

Siz hayal edin, beraber tasarlayalım

Ev, ofis, mağaza, lobi, hotel, cafe, restoranlarınızın ambiyansını değiştirecek özel boyutta lambaların üretimini 37 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman kadromuz ile İstanbul da bulunan imalathanemizde gerçekleştirmekteyiz. Karlık Turistik bünyesinde gerek yurtiçi gerekse yurtdışından gelen misafirlerimizi Showroomumuzda ağırlayıp, yüzlerce farklı cam ve avize modellerini gösterip, tüm opsiyonları müşterilerimize sunarak hayal ettikleri avizeleri atölyemizde gerçeğe dönüştürme imkânı sunmaktayız.

İstediğiniz en, boy, yükseklik ve renk opsiyonları ile Karlık Turistik firması olarak tasarımlarınızı gerçeğe dönüştürmek için sizleri bekliyoruz.